Архијерејска Литургија и Рукоположење у Борчи

У недељу 5. новембра 2017 године. када наша Света Црква прославља Светог апостола Јакова-првог епископа Јерусалимског, служена је Света Архијерејска Литургија у препуном храму Преноса моштију Светог Оца Николаја у Борчи.

Литургијским сабрањем је началствовао Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор, уз саслужење протојереја Драгана Васиљевића, протонамесника Бранислава Миљковића, Саше Чатлајића, јереја Младена Гајића, протођакона Игора Станковића, ђакона Милорада Алексина и Мирка Петровића из Панчева.Током Свете Литургије обављена је Света тајна Свештенства у којој је ђакон Милорад Алексин рукоположен у чин свештеника.Владика је честитао јереју Милораду на рукоположењу и очински га поучио како да настави свој рад на њиви Господњој.Отац Милорад је дугогодишњи вероучитељ у Борчи на том пољу је показао велики успех.Владика је и све окупљене поздравио пригодном беседом и поучио верни народ.После Свете Литургије јереј Милорад је са својом супругом Мајдом припремио пригодан ручак у Светосавском дому где се захвалио Преосвећеном Владици на свему што је учинио за њега и његову породицу, и да ће се трудити да то поверење које му је указано оправда.