Банатско Вишњићево

ХРАМ ПОКРОВА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ (14.октобар) – у изградњи

Ул. 10 октобар бб, 23246, Банатско Вишњићево

ban visnjicevo crkvaИзградња Цркве започета је 1994. године, када се почело са копањем темеља и изливањем првог нивоа у земљи и oсвећења истих од стране тадашењег Владике банатског Хризостома 23.8.1994 године. После три године (1997.), бетонирани су темљи и на исте је постављена арматура за зидове Цркве. У току 1998. сазидани су зидови, стављена је бетонска плоча, изливени стубови и сазидана купола. Наредне године (1999.) после бетонирања постављања елемената на кров и осталих радова Црква је што се спољашњег изгледа тиче била завршена. Потом се 2000. и 2001.године радови настављају насипањем песка у под Цркве и бетонирањем истог. Прозори и врата постављени су 2002.г. Наредних година рађено је на крову , на малтерисаљу и кречењу спољних зидова , подизање конструкције звоника , тако да су звона подигнута у августу 2005. године. 2012. постављен иконостас, Свети престо и плочице у олтарском делу Цркве. 14. октобра 2012. г Његово преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор освештао је иконостас Цркве.

Парохија је упражњена, опслужује је протојереј – ставрофор Александар Баста из Крајишника.