Бегејци (Торак)

ЦРКВА СВИХ СВЕТИХ

Улица М. Тита број. 67. 23232 Торак

sv-sv

Божјом вољом мештани Торка (Бегејаца) покренули су  изградњу Српске Православне Цркве у свом селу. Током 2011. године обезбеђени су плац и сва потребна документа за извођење радова. Освећење Крста и црквеног земљишта и обавио је Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор 01. Октобра 2011. Године уз саслуживање Свештенства Српске и Румунске Православне Цркве. Изградња светиње почела је ливњем темеља 28. марта 2012. године уз помоћ Епархије банатске, општине Житиште, становника Торка-Бегејаца и осталих донатора. Свечаношћу, на којој је Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор освештао темеље храма, 21. априла 2012. године обележена је прва фаза изградње цркве која ће бити посвећена Свим Светима. 25. маја 2012. Године почело је зидање а 10. Јуна 2012. Године први пут обележена храмовна Слава где је кум Недо (Дуле) Тривуновић предао кумство Раду Чанковићу. До 15. Новембра 2012.године стигло се са зидањем до висине од 8.5 метара, изливене су полукружне плоче изнад олтарског и централног дела Цркве и плоча изнад галерије предвиђене за хор. 2013. године настављено зидана а подигнута су два нивоа звоника а  на цркви постављена грађа.У току 2014. године завршено је зидање Цркве, урађено поркивање, лимарски радови, уграђена столарија, црква споља омалтерисана и офарбана, постављене громобранске траке а обезбеђен Часни Крст и три звона за Цркву.Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор освештао је 13. јануара 2015. године Часни Крст и три звона за Цркву. У току 2015. Године, постављене су шалокатре, уведене су електроинсталације а унутрашњи део Црква је омалтерисан. У току 2016. године унутрашњи део Црква је офарбан, постављен је полијелеј и лустери. Осим Српског православног храма Свих Светих у Бегејцима- Торку постоје и два православна Румунска храма.

Упражњена, опслужује јереј Марко Милојевић из Равног Тополовца.