Хајдучица

ХРАМ САБОРА СВЕТИХ АРХАНГЕЛА (21.новембар)

hajducica crkva parohijaХрам у стилу Лазарице подигла је Олга С. Јовановић – Дунђерски, ћерка Лазара Дунђерског најбогатијег великопоседника 20. века, у периоду од 1937. до 1939. године. Иконе на иконостасу у духу средњовековног-византијског сликарства радио је руски иконописац Дики 1939. године. Живопис храма (олтарски део и део око певница), је започео професор Горан Јанићијевић са студентима Академије Српске православне цркве за живопис и конзервацију, док је осликавање брода храма и припрате довршио Александар Алимпић, један од његових студената. Храм је детаљно обновљен за време протојереја-ставрофора Душана Нишевића, а осветили су га Митрополит дабро- босански Николај и Епископ банатски Никанор 20. септембра 2004. године.

Старешина храма: протонамесник Синиша Лакичин.