Свету архијерејска Литургија у храму Светих Апостола Петра и Павла у Белој Цркви

Његово Преосвештенство Епископ банатски господин Никанор служио је свету архијерејску Литургију у Цркви Светих Апостола Петра и Павла у Белој Цркви,уз саслужење свештенства Епархије банатске.

Пре почетка Свете Литургије, епископ је извршио мало освећење храма поводом  обнове храма.Владика је у чин ђакона у току Свете Литургије рукоположио   студента теологије Немању Милинковића.

Након молитвеног опхода око цркве, владика је са кумовима славе  пререзао славски колач и освештао славске дарове.

Епископ је доделио четири грамате заслужним грађанима који су помогли обнову храма

Честитајући празник, Епископ Никанор је говорио о значају празника, и позвао верни народ  на усрдну молитву за мир у свету.