Света архијерејска Литургија у Врањеву

НА ПРАЗНИК ПРЕПОДОБНОГ АЛИМПИЈА СТОЛПНИКА 09. ДЕЦЕМБРА 2019. ГОДИНЕ ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП БАНАТСКИ ГОСПОДИН НИКАНОР ЈЕ СЛУЖИО СВЕТУ АРХИЈЕРЕЈСКУ ЛИТУРГИЈУ У ХРАМУ РОЂЕЊА СВЕТОГ ЈОВАНА У ВРАЊЕВУ.

ЊЕГОВОМ ПРЕОСВЕШТЕНСТВУ СУ САСЛУЖИВАЛИ ПРОТОЈЕРЕЈ МИРОСЛАВ СТАНКОВИЋ, ПРОТОНАМЕСНИЦИ  МИЛЕНКО САВИЋ, АЛЕКСА КУЂЕЉИЋ, БОБАН ПЕТРОВИЋ, ИВАН МУЧАЛОВ,ЈЕРЕЈ ДРАЖЕНКО РИСТИЋ ИЗ БУДИМЉАНСКО-НИКШИЋКЕ ЕПАРХИЈЕ,  ЈЕРЕЈИ ДАЛИБОР ТОДОРОВИЋ И ВЛАДИМИР МИРКОВ.

У ТОКУ СЛУЖБЕ ПРЕОСВЕЋЕНИ ВЛАДИКА НИКАНОР ЈЕ СТАРЕШИНУ ХРАМА И АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИКА НОВОБЕЧЕЈСКОГ ЈЕРЕЈА ДАЛИБОРА ТОДОРОВИЋА ОДЛИКОВАО ЧИНОМ ПРОТОЈЕРЕЈА,ЗБОГ ПОЖРТВОВАНОГ РАДА И ТРУДА НА ЊИВИ ГОСПОДЊОЈ.

ПОСЛЕ СВЕТЕ АРХИЈЕРЕЈСКЕ ЛИТУРГИЈЕ ПРЕОСВЕЋЕНИ ВЛАДИКА НИКАНОР СА СВЕШТЕНСТВОМ ЈЕ ОСВЕТИО НОВОИЗГРАЂЕНУ ЦРКВЕНУ САЛУ У ВРАЊЕВУ КОЈА ЋЕ БИТИ НА КОРИСТ ЦРКВЕНЕ ОПШТИНЕ ВРАЊЕВО  И СВИХ ПАРОХИЈАНА.