Света Архијерејска Литургија у капели Владичанског двора у Вршцу

Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор служио је 15. јула 2017. године, на празник Чудотворне иконе Богородице Бездинске Свету Архијерејску Литургију у капели Владичанског двора у Вршцу.
Саслуживали су Вршачки свештеници и ђакони и јеромонах Теодор сабрат манастира Средиште.Епископ је у својој беседи напоменуо колики значај за цео род људски има чудотворна икона Богородице Бездинске.Епископ Георгије Летић се 1918-те године преселио у Велику Кикинду, после предаје Темишвара Румунији.Тада је и понео са собом чудотворну икону Богородицу Бездинску да буде у Српској држави са већином Српског народа.

1. јануара 1931.године Епископ Георгије Летић се преселио на упражњену катедру Епископа вршачких, и од тада се чудотворна икона Богородице Бездинске налази у капели Владичанског двора, као заштитница не само Епископског дома и банатске Епархије већ и шире.