Исповест свештенства Панчевачког намесништва и Архијерејска Литургија Пређеосвећених дарова у Банатском Брестовцу

У среду, 31. марта 2021. године сабрали су се клирици Панчевачког намесништва у Банатском Брестовцу ради исповести, сусрета са Епископом и Архијерејске Пређеосвећене Литургије. У цркви Вазнесења Господњег Свету Литургију Пређеосвећених дарова служио је Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор. Владици су саслуживали протојереји:Спасоје Милошевић и Бојан Кошанин, протонамесници: Милун Павловић и Бојан Гавриловић, јереји: Живан Митровић, Велимир Бирманац, Душан Грујић, Недељко Санчанин, Милош Пешић и Горан Кларић, као и протођакон Игор Станковић и ђакон Милош Мизић. Исповедник браћи свештеницима је био протојереј Радомир Сандић из Вршца. Слово о Покајању на Светој Литургији произнео је протонамесник Владимир Петковић.

На крају Свете Литургије Владика Никанор је поучио свештенство и верни народ о смислу и значају припреме за Васкрс – Часном посту, покајању, као и о савременим изазовима пандемије, о потреби да у време поста треба ојачати веру и тако се достојно припремити за празник Васкрсења Христовог.

Домаћин, јереј Горан Кларић је припремио трпезу љубави у парохијском дому.