ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИШТВА ВРШАЧКОГ

У среду прве седмице поста, у саборном храму Светог оца Николаја у Вршцу, Његово Преосвештенство Епископ Банатски г. Никанор, служио је Свету Архијерејску Литургију пређеосвећених Дарова, уз саслужење свештенства Вршачког намесништва.

По вековној, устаљеној пракси, свештенство је пре почетка Свете Литургије приступило Светој Тајни Исповести, а духовник који је исповедио браћу свештенике био је протојереј Иван Милановић из Мраморка.

На Светој Литургији у великом броју су присуствовали и ђаци основне школе „Вук Караџић“ са својим вероучитељем протонамесником Владимиром Тодоровићем.

Беседу је произнео јереј Велимир Лукић, који је подсетио још једном на значај припремних седмица за читав ток поста, те поучио народ примерима покајања из Светог Јеванђеља.

На крају Свете Литургије, Епископ Никанор је благословио многобројни верни народ, пожелео да у сваком добру и здрављу дочекамо празник Васкрсења Христовог, окончавши пост онако како и приличи – уздржањем и покајањем.

Његово Преосвештенство и браћа свештеници су по завршетку Свете Литургије, наставили сабрање у сали Црквене Општине, приступивши братском састанку и разговору о многобројним изазовима који се тичу живота Цркве.