ХРАМОВНА СЛАВА У ВРАЊЕВУ – НОВИ БЕЧЕЈ

О празнику Рођења Св. Јована Претече дану храма, канонску посету Врањеву благоизволео је учинити Преосвећени Епископ Банатски Г.Г. НИКАНОР и том приликом је одслужио  Свету Архијерејску Литургију уз саслужење свештенства новобечејског намесништва. За досадашњи труд и рад Преосвећени Епископ одликовао је звањем протонамесника досадашњег јереја Борислава Стојића пр. пароха прве парохије врањевске. Руком Преосвећеног Епископа Г.Г. НИКАНОРА рукоположен је у чин јереја досадашњи новобечејски парохијски ђакон Владимир Мирков. По очитаној замоовној молитви пошло се ван храма у литији а затим је наш Преосвећени Г.Г. Епископ пререзао славски колач и осветио славско кољиво које су припремили кумови породица Јовице Томашев из Врањева а за новог кума се јавио Ивица Станковић са својом породицом. На предлог управе парохије врањевске Архијерејском Граматом признања одликовани су и уврштени у ред ДОБРОТВОРА браћа Никола и Дејан Вребалов из Врањева за њихово несебично помагање своје Свете Цркве а захвалница Црквене Општине Врањево додељена је куму Јовици Томашев за његов дар о храмовној слави. Пригодном беседом Преосвећени Епископ Банатски Г.Г. НИКАНОР обратио се братству храма и верном народу честитајући им славу. Црквено-народни део славља настављен је у порти храма.

протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин, Архијерејски намесник новобечејски