Друга недеља великог поста – преподобни Григорије Палама

У другу недељу Великог поста,када молитвено прослављамо Св. Григорија Паламу, епископ банатски господин Никанор служио је свету архијерејску Литургију у цркви Успења Пресвете Богородице, уз саслужење свештенства епархије банатске.

У својој Богонадахнутој архипастирској беседи епископ Никанорје говорио о Светом Григорију Палами као великом Богослову ,црквеном и духовном оцу ,који је  својим животом потврдио све оно што је написао и што је говорио и чему  нас је учио.Владика је  истакао да нема бољег сведочанства без обзира о чему се ради,него да својим личним примером покажемо оно што желимо да неко прими од нас,или да посведочимо. На крају беседе,Епископ Никанор  је позвао  верни народ на молитву за мир.