Бадњи дан на Кудељарском насипу

Истинска духовна радост Бадњег дана осећала се од раних јутарњих часова на Кудељарском насипу у Панчеву када се почело са припремама за обележавање најславнијег рођендана на свету. На најузвишенијем делу нашег града, у Охридској улици, по први пут од када постоји насеље налагао се Бадњак. Како смо дознали од најстаријих житеља, када би Дунав и Тамиш подигли ниво чак до крста на Успенском храму, улице овог насеља тек онда би постале обале, а храм који ће се изградити на овом месту, поносно би сведочио попут непотопиве барке о духовном труду оних који су се у њега уградили, у њему сабирали и спасавали. По благослову Његовог Преосвештенства Епископа банатског Господина Никанора, новопостављени свештеник Бранко Божић упутио је позив свим парохијанима путем позивница да узму учешће у овом молитвеном чину, на који су се парохијани од срца одазвали и у великом броју окупили око ватре на којој је након освећења наложен Бадњак подижући искрице ка небу на којем се мноштво погледа присутних задржало као да су у свом срцу угледали дуго очекивану Витлејемску звезду. Посебну радост сведочила су дечија лица која су широм отворених очију и срца за реч Божију, слушали и упијали у своје душе о миру и љубави, о истинској Цркви Божијој коју чине сви верни, које је обасјан светлошћу свећа изговарао њихов парох. Растерећени овоземаљским бригама, још дуго окупљени око скромне трпезе коју су сви заједно спремили у песми и причи о новом храму који ће заједно градити, прославили су Бадњи дан становници Кудељарског насипа.

Члан одбора за градњу професор Владимир Слободана Ристић