Бадњак у Кикинди

Стари обичаји који су красили нашу прошлост доживели су и после притиска да буду заборављени да васкрсну у срцима људи и оживе на још поноснији и краснији начин. Према сведочењу Аласев Мирослава, чувеног кикиндског домаћина и љубитеља коњичког спорта, за време ,,старе Југославије” у Кикинди су момци на коњима и са запрегама доносили на Бадњи дан бадњак пред Цркву. Овај стари обичај оживео је поново деведесетих година и одржао до данас и као такав постао је незаобилазни део прославе Божића. У храму Св. Косме и Дамјана ове године дочекан је и освећен бадњак, а народ је у великом броју похрлио својој Цркви жељан благослова Божијег. Освећење Бадњака обавили су свештеници протонамесник Миладин Спасо- јевић, протонамесник Бобан Петровић и јереј Мирослав Бубало.