АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ПАНЧЕВУ

Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор служио је Свету архијерејску Литургију у Светом храму Успења Пресвете Богородице у Панчеву у понедељак, 9. јануара 2023. године о спомену Светог Првомученика и Архиђакона Стефана, уз саслужење Архијерејског намесника панчевачког протојереја-ставрофора Радослава Радмановића, Старешине храма протојереја Слађана Тубића, пароха при том храму протонамесника Душана Грујића и Милоша Пешића и ђакона Ненада Тривуновића из Вршца.

Појали су парох панчевачки јереј Рајко Вулин и матурант Цетињске богословије Милутин Ерцег из Борче.

Чтецирали су студенти Владислав Милић и Обрен Тутњевић, који је читао Апостол.

Проповедник је био протонамесник Душан Грујић, поводом чије је Крсне славе Владика Никанор и посетио Панчево и Светоуспенскихрам и служио.

Након Свете Литургије беседио је сâм Епископ, а присутнима је нафору раздавао прота Слађан Тубић.