Посета заменика шефа Руске дипломатије Михаила Богданова Епископу банатском Никанору

IMG_7238

У посети Његовом пресвештенству Епископу банатском Никанору у Вршцу боравио је заменик шефа руске дипломатије и специјални представник руског председника за Блиски исток и Африку господин Михаил Богданов у пратњи Његове Екселенције Амбасадора Руске федерације у Србији Господина Александра Чепурина.

Епископ Никанор пожелео је добродошлицу и напоменуо о путу и историјату Руса који су на ове просторе стигли почетком 20 века и колико је пуно учињено на очувању сећања на те великане. Нарочито на територији Епархије банатске постоје бројни споменици и места која се у последње време интезивно обнављају.

Приликом посете Богданову је уручен орден Светог Теодора Вршачког за искрену и братску љубав и залагање за добре односе два братска народа. Богданов је истакао да му је посебна част примити тако велико признање, и да је носилац шест ордена помесних цркава. Тиме је Михаил Леонидович Богданов постао трећи званичник Руске федерације носилац овог ордена.

Поред посете Београду и Вршцу планирана је и посета Новом Саду.