Владика Јоаникије у посјети Епархији банатској

На позив Његовог Преосвештенства Епископа банатског г. Никанора Преосвећени Владика будимљанско-никшићки г. Јоаникије боравио је у братској посјети Епархији банатској.

На празник Светог апостола Филипа, Божићне покладе, 27. новембра 2014. године, Владика банатски г. Никанор уприличио је, поводом посјете епископа Јоаникија, свечани пријем у Епархијском двору у Вршцу. Епископ будимљанско-никшићки г. Јоаникије учествовао је 28. новембра у представљању књиге „Лицем к лицу“ аутора Славице Лазић, које је уприличено у Градској библиотеци у Панчеву. Овом приликом говорили су академик Владета Јеротић и ауторка, а вече су својим наступима употпунили оперска дива Јадранка Јовановић и Србски православни појци.

nov-2014-posjeta-banatskoj-eparjiji-1