У Вршцу је торжествено прослављен празник Светог ђакона Никанора

У Саборном храму Светог оца Николаја у Вршцу торжествено је прослављен празник Светог ђакона Никанора, који је молитвени заштитник Његовог Преосвештенства Епископа банатског господина Никанора.

Светом архијерејском Литургијом началствовао је Његово Преосвештенство Епископ банатски господин Никанор, уз саслужење свештенства и свештеномонаштва Епархије банатске, као и свештенослужитеља Епархија аустралијско – новозеландске и бањалучке, и молитвеног присуства Његовог Преосвештенства Епископа будимског господина Лукијана.Свету Литургију украсило је појање свештенства, монаштва и појаца Епархије банатске.

Пред крај Свете Литургије,славски колач с домаћином славе Епископом Никанором пререзао је Његово Преосвештенство Епископ будимски господин Лукијан и освештао славске дарове.
Након резања славског колача,честитајући имендан, Епископ Лукијан је речима препуним хришћанске и братске љубави говорио о животу и делу Епископа Никанора и додао:“Драга браћо и сестре,мислим да могу да у име целе наше цркве честитам данашњем слављенику ,нашем драгом владики Никанору,његовог заштитника, Светог ђакона Никанора“!
Епископ Никанор се захвалио преосвећеном Епископу Лукијану, свим свештенослужитељима који су узели молитвеног учешћа у Светој Литургији, као и присутним верницима .
Након Свете Литургије,приређена је трпеза љубави за сав присутан народ.