У манастиру Војловици одржана презентација музичке обраде Молебног канона Пресветој Богородици Словесници

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа банатског Г. Никанора, у манастиру Војловици 5. 11. 2021. године одржана је презентација музичке обраде Молебног канона Пресветој Богородици, а поводом  140. Година од рођења, 65. Година од упокојења и 30 година од преноса моштију  Св владике Николаја Велимировића (1881-1956). У препуном храму, молитвено  окупило се бројно  монаштво Епархије банатске и других Епархија и свештенство, а присуствовао је велики број верног народа.После отпеваног канона пригодно је беседио игуман манастира Војловице јеромонах Теодор, а затим је манастирском конаку приређена трпеза љубави за све присутне. Канон певају свештеник Владимир Петковић, ђакон Милан Лазић, Никола Божовић, Ненад Митровић и Младен Врачар.

Као што је познато, после немачке окупације у Другом светском рату владика Николај и патријарх Гаврило у манастиру  Војловици су провели дане заточеништва. Из тог манастира Немци су их 14. септембра 1944. године одвели у злогласни логор Дахау. Последње дане проведене у отаџбини владика Николај је провео у  овој светињи.