Света архијерејска Литургија у Вршцу

У недељу 10 . јула, Његово Преосвештенство Епископ банатски господин Никанор служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог оца Николаја у Вршцу уз саслужење вршачког свештенства.Пре Свете Литургије,владика је освештао копију иконе Мајке Божије Бездинске, која ће као дар верника бити похрањена у саборном храму Светог оца Николаја у Кикинди, а коју су насликaле сестре манастира Гргетег.

Честитајући данашњи празник, владика је говорио и о икони Мајке Божије Бездинске, о њеном чудесном путовању и о радости коју ова њена копија доноси како граду Кикинди , тако и целој епархији банатској:“Данас имамо велики разлог за радовање,јер смо осветили икону Мајке Божије Бездинске, која ће бити предата цркви и народу Божијем у Кикинди.Желимо да Господ све нас обрадује оваквом радошћу више пута и да Мајка Божија не заборавља наш град , нашу епархију, већ, да нас чува благодат која се преко њених светих икона излива на све нас“.