СПАСОВДАН У АЛИБУНАРУ ОБЕЛЕЖЕН ЛИТУРГИЈОМ И ЛИТИЈОМ

СРБИ И РУМУНИ ЗАЈЕДНО СЛАВИЛИ СПАСОВДАН

У храмовима Српске Православне Цркве, у четвртак 28.маја свечаном литијом обележен је празник Вазнесења Господњег у народу познатији као Спасовдан. У Алибунару, храму Светих Благовести литургију је служио старешина протојереј–ставрофор Борко Лукић, уз саслужење свештеника Јована Веселиновића из Инђије и Милана Стефановића из Владимировца, и присуству парохијана. Након читања јеванђеља, свештеник Борко Лукић одржао је пригодну проповед.

Свештеници су обавили освећење и резање славског колача и кољива, а потом традиционалном литијом свештенства Српске Православне Цркве и Петра Марана, свештеника Румунске Православне Цркве у пратњи парохијана посетили црквицу у Долу, близу које се налази извор воде,  за коју се верује да има исцељитељску моћ.Воду је освештао свештеник Јован Веселиновић, а грађани су воду точили у флаше и понели у своје домове.

Ференц Косо