Слава Светосавског храма у Панчеву

У недељу, четврту по Васкрсу у новоизграђеном храму Светог Саве у насељу „Младост“ у Панчеву служена је Света Архијерејска Литургија и прослављен је и празник Спаљивања моштију Светог Саве. Свету Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор уз саслужење свештеника: протојереја–ставрофора Радослава Радмановића, архијерејског намесника панчевачког, Љубише Милића, архијерејског намесника црепајског и Огњена Вељанчића из Вршца, протојереја Војина Козлине и Новице Тодоровића, јереја Милоша Ранисављевића, старешине храма и протођакона Игора Станковића из Вршца и ђакона Милана Лазића. Пригодну беседу на Литургији произнео је протојереј Новица Тодоровић.

Преломљен је и Славски колач у част Светог Саве коме је храм посвећен. Кум Славе је био јереј Мирко Петровић са породицом.

Владика Никанор је на крају беседом поучио верни народ о значају јеванђељског догађаја Христовог исцељења раслабљеног у бањи Витезди, коме је посвећена четврта недеља по Васкрсу и духовног смисла празника Спаљивања моштију Светог Саве.