ПРАЗНОВАЊЕ БОЖИЋА У БАНАТСКОМ НОВОМ СЕЛУ

Прослављање Рођења Христовог које представља центар хришћанске историје отпочело је дан уочи Божића, на Бадњи дан, служењем празничног вечерњег богослужења, па затим освећењем и паљењем бадњака испред храма. У црквеној сали је припремљено послужење. Верници су се окупили у великом броју и сви заједно поделили радост у навечерје великог празника рођења Богомладенца Христа. У поноћ је служено јутарње богослужење после кога су се сви присутни поздрављали поздравом “Мир Божији, Христос се роди”и одпоздрављали “Ваистину се роди”! На дан Христовог Рођења служена је Св. Литургија у 8. часова на којој се причестио велики број верника. Св.Литургија је служена и на Сабор Пр.Богородице у 8.ч.а на Св.Стефана због већег броја верника који прослављају своју крсну славу Св. Литургија је служена у 7. часова.