Празника Св. великомученице Марине, у капели на Водици, у атару села Павлиша

У навечерје празника Св великомученице Марине, епископ банатски господин Никанор служио је вечерње богослужење са петохлебницом уз саслужење свештенства епархије банатске и епархије бањалучке, у капели на Водици ,која је посвећена Светој великомученици Марини, а која се налази у близини Вршца,у атару села Павлиша.

Честитајући празник,епископ је говорио о овој великој светитељки,као и о дугогодишњој традицији окупљања народа око овог светог места и додао:“Нека нас она штити пред Господом,и нека њеним молитвама будемо сви охрабрени,попуњени благодаћу Духа Светога,и нека се уклони свако зло од нас и нека свака наша немоћ нестане!“
На сам дан празника,по благослову његовог Преосвештенства епископа банатског господина Никанора, Светом Литургијом началствовао је архијерејски намесник вршачки протојереј Радомир Сандић уз саслужење вршачког свештенства који је пред крај Свете Литургије са овогодишњим кумом славе господином Александром Ђорђевићем из Вршца пререзао је славски колач и освештао славско жито.Након Свете Литургије уприличена је трпеза љубави за сав присутан народ.

Народ овога краја у великом броју посећује ово свето место,а постоје сведочанства о исцељивању болесних.