ПРАЗНИК ПРЕОБРАЖЕЊА ГОСПОДЊЕГ У МАНАСТИРУ МЕСИЋУ

Дана када наша Света Црква прославља празник Преображења Господњег, један од дванест великих празника, Његово Преосвестенство Епископ банатски Господин Никанор служио је Свету Литургију у манастиру Месићу, који прославља овај празник као славу.

Празник Преображења Господњег није храмовна слава манастира Месисића, али је он преузео, како се каже у предању, славу неког оближњег манастира који је порушен. Епископу је саслуживало свештенство и монаштво Епархије банатске уз благољепије појања монахиња манастира Месић, као и других монахиња из сестринских манастира.

После заамвоне молитве Епископ Никанор је пререзао славски колач и осветио грожђе. Епископ је у беседи истакао важност празника Христовог Преображења за нас, такође је и поздравио кумове и захвалио им се на уложеном труду.

По завршетку литургије за све је била уприличена трпеза љубави.