ПРАЗНИК ПОКРОВА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У ДУЖИНАМА-ХРАМОВНА СЛАВА

У среду 14. октобра 2020. године, прослављен је Празник Покрова Пресвете Богородице у храму у Дужинама. Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор служио је Свету архијерејску Литургију уз саслужење свештенства вршачког намесништва. Резање славског колача обављено је уз присуство верног народа овог места које је видно показало задовољство и духовну радост због свечаног тренутка и литургијског сабрања. Унутрашње уређење храма у Дужинама приводи крају, а свака богомоља која је започета она је и у догледно време завршена. Тако се надамо ускоро освећењу и овог светог храма, који је од великог значаја за потребе овог малог јужнобанатског места.

Господин Томислав Ђорђијевски са својом породицом, као кумови славе су се захвалили на указаној части и приредили трпезу љубави за све присутне.