Помен жртвама бомбардовања у Кикинди

У среду, 24. марта 2021. године, Српска православна Црквена општина при храму Светих Козме и Дамјана у Кикинди, одржала је помен страдалима у НАТО агресији над СР Југославијом 1999. године. Благословом Његовог Преосвештенства Епископа банатског Г. Никанора свештенство кикиндског намесништва се заједно са верним народом окупило и помолило за жртве НАТО бомбардовања.

Чином парастоса је началствовао протојереј Миленко Сандић, уз саслужење свештенства кикиндског намесништва. Својим присуством, међу вернима, овај догађај су увеличали градоначелник Кикинде, господин Никола Лукач и председник скупштине општине Кикинде, господин Младен Богдан. Након парастоса и беседе протонамесника Мирослава Бубала, протојереј Бобан Петровић се обратио верном народу, градској управи која је присуствовала служби, захваливши им се на молитвеном саучествовању и очувању сећања на наш страдални народ крајем прошлог века.

Ово приликом, верном народу се беседом обратио протонамесник Мирослав Бубало истакнувши да смо се окупили да обележимо и прославимо успомену на дан када је започета најновија етапа гоњења нашег народа и наше цркве, под изговором спречавања хуманитарне катастрофе. Врхунац бесмисла и апсурда је акција која је добила назив „Милосрдни Анђео“. Као поуку уткану у срж беседе су остале речи оца Мирослава: „Ми не нестајемо овоземаљском смрћу. За нас је она само моменат, један непријатан детаљ, али не и крај. Ми одлазимо са овоземаљске позорнице не заувек него за привремено, очекујући и имајући наду у свеопште Васкрсење“.

Вероучитељ Никола Грујић