НОВИ ПРОЗОРИ НА ПАРОХИЈСКОМ ДОМУ У СРПСКОМ КРСТУРУ

Након узвишене молитве Господу уз освећење новообновљеног Храма Светог великомученика и победоносца Георгија, протекле године Српска православна црквена општина из Српског Крстура, затражила је благослов од Његовог Преосвештенства Епископа Банатскога за даље радове. Овога пута добијени Владичански благослов је био у вези молбе црквене општине о комплетној замени дотрајале столарије на парохијском дому. Како је протеклих пар година на парохијском дому урађено доста на његовом реновирању, остало је заменити четрдесетогодишњу столарију. Радове на парохијском дому изводило је предузеће С. Д. пласт Суботица, власника Стевана Станкова. Вредност радова је 2600 еура, а новац је добровољним прилозима верника прикупљен од стране одборника црквене општине, који су и сами учествовали у истом. Они су не само сада, већ и много пута до сада помагали своју Светињу и поводом тога на предлог свештеника, Његово Преосвештенство Епископ Банатски Г. Господин Никанор доделио им је грамате као значајним приложницима Епархије Банатске. Њихова имена су: Младен Јанчић, Петар Јанчић, Корнелије Станков, Витомир Мирков и Сава Јанчић. Било је и других приложника за ово Богоугодно дело за које се такође Црква моли и захвалницом се захваљује, а то су: Миле Димитријевски, Славко Јањетов, Милан Јањетов, Бошко Олушки, Томислав Јанчић, Милан Биговић, Добривоје Уторник, Иван Малбашки, Ненад Шећеров, Милорад Танацков и Душица Станков. Пожртвовању и љубављу људи, цело здање сада изгледа много лепше и пријатније за становање.

Јереј Ненад Јовановић