Недеља 25. по Духовима; Свети апостол и јеванђелист Матеј

У прву недељу Светог божићног поста Поводом празника Светог Нектарија Егинског,  29.новембра 2020. године у Саборном храму Светог оца Николаја у Вршцу, Његово Преосвештенство Епископ банатски Никанор служио је Свету Архијерејску Литургију уз саслужење братства овог светог храма.

Проповедао је старешина храма протојереј-ставрофор Огњен Вељанчић који је говорећи о причи о милостивом самарјанину и напоменуо да дела милосрђа морају бити сведочанство наше вере. Зато Христос и каже “иди па и ти чини тако”.

Епископ је у свом обраћању рекао да је црква најбоље лечилиште и да треба најпре у ово тешко време да се обратимо Богу и једни другима. Да треба да окајавамо своје грехе, јер све бива због наше велике греховности, али нас Господ не кажњава, него опомиње из превелике љубави према човеку.