ЛИТУРГИЈСКИ ЗНАКОВНИ ЈЕЗИК

У октобру, 2013. године, у оквиру верске наставе, зрењанински вероучитељи покренули су пројекат упознавање ученика са Српским знаковним језиком. На часовима ученици се упознају са Српским знаковним језиком црквено – литургијске терминологије. Последњих година приметна је иницијатива наше Цркве да литургијски живот што више приближе верницима оштећеног слуха. У сарадњи са стручним тумачем Српског знаковног језика госпођом Горданом Грубачки, вероучитељи Наташа Стеванов, Даница Кнежевић, Миленка Ружић, Милица Ненин и Владимир Рајић сваке друге недеље држе часове ученицима својих школа. Предвиђено је да се у оквиру двадесет часова ученици упознају са основним терминима који ће им користити у мисионарском раду наше Цркве. На овај начин литургију ће моћи да прате и они који због свог хендикепа то до сада нису могли. Њима ће се знаковним језиком преносити речи Јеванђеља и речи саме Литургије.

Владимир Рајић