КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА ГРАДА ЗРЕЊАНИНА ПО ПРВИ ПУТ ПРОСЛАВИЛА СВОЈУ СЛАВУ

Лета Господњег 2013., на дан када прослављамо празник Обновљења храма Светог великомученика Георгија (Ђурђиц), Комунална полиција Града Зрењанина и сви њени припадници по први пут су одлучили да светог Георгија и празник Обновљења храма његовог узму као своју Славу. Јереј Веселин Влашки, Старешина храма Светога Архангела Михаила, пререзао је славски колач и освештао службене просторије Комуналне полиције Града Зрењанина. Кум славе био је Лука Рац, док је кумство за наредну годину на себе прихватио Зоран Грујић. Славу је увеличао и велики број гостију. Цео овај догађај значајан је због повезивања, како световног тако и духовног карактера ове службе, значајне за Град на Бегеју. Отац Веселин је на свечаности одржао пригодну беседу и позвао припаднике Комуналне полиције да се моле своме заштитнику како би им он помагао током њиховог службовања Богу и својим грађанима. Кум Лука је даровао икону коју је изобразила Станислава Матијевић (иконописац) и то је представљало ‘’нову стазу и нову водиљу’’ у раду Комуналне полиције. Иако су већ након неколико дана по неким интернет порталима били оклеветани од стране оних који немају љубави на првом месту према човеку и ближњима због трошења средстава Града на овакве прославе, при томе не знајући да су припадници ове службе заједно са својим кумом све сами финансирали, припадници ове службе показали су још већи плод љубави и трпљења Христа ради и сви добровољно потписали уговоре да им се са њихових личних примања одваја проценат за изградњу новог храма на Багљашу. Следећи пример ових богољубивих људи честитамо им славу са молитвом и жељама да истрају на путу Господњем на многа и блага Лета.

Јереј Веселин Влашки