Хор „Жене Мироносице“ у манастиру Липовцу

Хор ,,Жене Мироносице’’ радо одлази у манастир Светог Стефана у Липовцу крај Алексинца.Један сусрет се одвија у току лета, где учествује цео хор, док већ традиционално, у јануару, диригент хора и неке од чланица, похађају Зимску духовну академију, где унапређују знања из области хорског певања и црквеног појања. 26. и 27. јула хор је био на гостовању у овој светињи из 14. века. На путу до манастира Липовца, чланице хора су посетиле манастир Раваницу и тамо отпевале неколико композиција.У Липовцу су срдачно дочекане од стране архимандрита Дионисија и сестринства манастира. Хор је присуствовао вечерњој служби и певао на Литургији следећег јутра.Преостало време, чланице хора провеле су у духовним разговорима са оцем Дионисијем имонахињама, са којима се већ добро познају.

Олга Антонијевић