Богојављење 2015 у Врачев Гају

По благослову Епископа банатског Господина Никанора и ове 2015. године по 11 пут извршено је велико Богојављенско освећење реке Нере код Соколовца и пливање за часни крст који је у 2014. години био чуван у Соколовачком храму Св. Пророка Илије и овом приликом Његово Преосвештенство Епископ будимски и администратор Епархије темишварске Господин Лукијан са свештенством и верујућим народом из Соколовца су га донели и бацили у реку по завршетку освећења воде, а за којим су пливали чланови подводног клуба из Беле Цркве.Победник ове године био је Немања Морун из Беле Цркве. По пливању и вађењу крста из реке Нере, он је донешен је на Врачевгајску страну и предат Његовом Преосвештенству Епископу банатском Господину Никанору, који је том приликом захвалио свима онима који су пливали. Протонамесник Војислав Благојевић, парох из Кусића који је ове године именован за кума, предао је победнику скромну награду. Пароху врачевгајском протојереју Спаси Аћимову предат је крст на чување у храму Св. Арх. Михаила и Гаврила до наредне године.
По завршетку и после многих поздравних говора са обе стране Нере обратио се Потпредседник Војвођанске Владе Господин Мирослав Васин, и том приликом обећао да ће учинити све како би се наредне године на овом месту изградио мост који је некада ту и постојао, али је после Другог светског рата порушен, што је све присутне обрадовало. На крају се обратио песник Др Миленко Ђуровић песмом посвећена Богојављењу.
протојереј Спаса Аћимов,
парох врачевгајски

Богојављенско јутро, ваздух чист
небеском путањом светлост сија,
то Господ Исус Христос
свој народ савија и збија.
Данас је Богојављење Хришћански роде,
Божични дар са неба,
данас се крст вади из воде,
то није симбол то је потреба.
Док планета у немиру стење
у надмености тражи спас,
са неба стиже Богојављење
да се чује Спаситељни Господа глас.
Брате Србине Бога слави
чувај од Бога даре дате,
с ускликом верним Бог се јави,
Ваистину се јави по Богу брате.
Нек овај усклик завет буде
да се вера не затре наша,
да не раздваја Бога и људе
према Богу бахато се не понаша.
Зато богочевече Бога слави
вечно у срцу БОГ СЕ ЈАВИ!
Др Миленко Ђуровић