Архијерејска Литургија у Башаиду

17 јула 2021. године када Света Црква прославља, Светога свештеномученика Епископа Саве горњогарловачког, плашког и  пароха Башаидско, Његово преосвештенство Епископ банатски Г. Г. Никанор служио је Свету Архијерејску Литургију  у храму Светог Оца Николаја у Башаиду.Епископу су саслуживали  игуман Велике Ремете Стефан (Вучковић), протојереј ставрофор Јован Силашки, протонамесници КарађорђеТривуновић ВД Архијерејског намесника житиштанског и Миленко Савић, јереји Владимир Мирков и Марко Мирков пароси новобечејски, јереји Милош Петровић парох беодрански и Александар Лекић парох башаидски и Старешина храма, протођакони Игор Станковић из Вршца и Зоран Миланковић из Зрењанина.

Епископ Никанор надахнутом беседом обратио се сабраном народу и говорио о значају вере а похвалио је  ангажовање надлежног свештеника Александара Лекића.