Владика Никанор обавио крштење у Светоуспенском храму у Панчеву

9077989

У недељу Светих Мироносица, 22. априла Његово Преосвештенство Епископ банатски Господин Никанор је благоизволео да крсти Михаила, сина Мирка Петровића, ђакона и супруге Живане.

Велики благослов је за родитеље, кума и целу Цркву примити новог члана у окриље једне, свете, саборне и апостолске Цркве и родити се Духом Светим.

У светој тајни Крштења и Миропомазања Епископу Никанору су сачинодејствовали високопречасни протојереји–ставрофори Стеван Урошев, Радослав Миловановић, старешина храма, Радослав Радмановић, архијерејски намесник панчевачки и Љубиша Милић, архијерејски намесник црепајски, протонамесник Слађан Тубић, парох поменутог храма и јереј Милош Ранисављевић, парох при храму Светог Саве у Панчеву, и протођакон Игор Станковић из Вршца.

Krstenje

GNPH8942