ВЕЛИКОГОСПОЈИНСКИ ДАНИ У НОВОМ БЕЧЕЈУ

SAM_5611

Уочи празника Успења Пресвете Богородице новобечејској парохији учинио је канонску посету Преосвећени Епископ банатски Г.Г. Никанор. У вечерњим  сатима Преосвећени Епископи са свештенством овог намесништва,  литијским ходом пошли су од новобечејског храма  до манастира уз присуство верног народа. Дошавши у манастир отслужно је празнично бденије. Потом се Преосвећени Епископи пригодном беседом обратио  верном народу честитајући празник. Молитвено славље празника настављено је сутрадан Светом Литургијом и резањем славског колача, које су служили свештеници врањевачки и новобечејски уз саслужење парохијског ђакона.

Протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин В.Д. Архијерејског намесника новобечејског