ВАСКРС У МОКРИНУ

mokrin vaskrs 2014

Као и сваке године у нашем храму и селу овај наш велики празник прославља се веома свечано. На сам дан Васкрса у поноћ пароси служили су Јутрење са литијним ходом сеоским улицама затим и око храма како то сада већ налаже пракса. По датом отпусту освећена јаја подељена су присутном народу кога је било у великом броју. Пред почетак Св. Литургије управа Месне Заједнице Мокрин донела је у храм корпу пуну јаја које су пароси осветили, а они су та јаја делили народу на манифестацији -туцање јајима-. После Свете Тајне Причешћа прота Драган Т. Говорчин прочитао је посланицу Његове Светости Патријарха Српског Г. Иринеја и свих Архијереја наше Свете Цркве. За разлику од ранијих година посета народа Светом Храму и Богослужењу била је већа, док је заинтересованост народа за манифестацију ”Туцанијада” у организацији Месне Заједнице Мокрин у осетном паду. Ове године одржано је 24. светско првенство у туцању фарбаним Васкршњим јајима.

протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин,

Старешина светоархангелског храма у Мокрину