УСПЕШНО ПРОЛЕЋЕ ЗА МИРОНОСИЦЕ

mironosice zr

Мај је Црквеном певачком друштву “Жене Мироносице” из Зрењанина донео много лепих дана, проведених у радости певања и слављења Господа. Хор је, као и сваке године од оснивања на овамо, обележио крсну славу – Недељу Жена Мироносица. Уприличени су славски концерт и коктел. Радост поводом славе, домаћице су поделиле са гостима из Зрењанина и Обреновца. Љубитељи хорске музике чули су дечији хор „Преподобни Рафаило Банатски“, затим „Обреновачке девојке“, по први пут наступио је ансамбл мушког хора храма Свеог Архангела Михаила из Зрењанина, и наравно свечарке – „Жене Мироносице“. Заједничком жељом : На многаја љета! поздравили су се сви учесници и публика на овом радосном скупу. Жене Мироносице тада су по први пут извеле композиције које су припремиле за учешће на13. међународном хорском фестивалу “Мајске музичке свечаности” у Бијељини (БиХ). Диригент Зорица Кецић за ту прилику одабрала је духовне композиције. Наступ на фестивалу био је такмичарког карактера. У категорији женских хорова, Мироносице су освојиле златну медаљу и највише бодова у односу на остале ансамбле. Од могућих 100, трочлани стручни жири Зрењанинке је оценио са 99,33 бода. Девојке су тако својим победничким наступом затвориле фестивалски дан. Црквени хор „Жене Мироносице“ основан је при храму Светог Архангела Михаила у Зрењанину 2002.године. Најважнија активност је певање на литургијама. Током непуних дванаест година откако ради, отпојано је преко седам стотина. Ансамбл негује пре свега православну духовну музику, али и световне композиције домаћих аутора. Хор води Зорица Кецић, професор музике и соло певач.

Душка Коларов