Упокојио се у Господу игуман манастира Војловице о. Димитрије (Лазић)

Дана 11.09.2019.године на празник Усековања главе Светог Јована Крститеља у јутарњим часовима упокојио се у Господу игуман манастира Војловица код Панчева отац Димитрије (Лазић).

Отац Димитрије рођен је 1968.године у Панчеву. Замонашио се у манастиру Баваниште. После пар година службе из манастира Баваниште прелази у манастир Војловицу где је и постављен за настојатеља ове свете обитељи. Свој пастирски живот посветио је очувању и обнови манастира као и духовном препороду.

Сахрана ће се обавити у манастиру Војловица 12.09.2019.године. У 09 часова биће служена Заупокојена Литургија којом ће началствовати епископ банатски Г.Никанор уз саслужење више свештеномонаха и свештеника, а опело ће почети у 12 часова у порти манастира где ће после и бити сахрањен .

Нека Бог свом верном и добром слуги игуману Димитрију подари рајско наслеђе. Вечан му помен.

otac_dimitrije_2