У посети Епископу Никанору

29. априла 2014. године, у организацији вероучитеља Будимира Кокотовића, ученици петих разреда верске наставе „Православни катихизис“ ОШ „Олга Петров“ из Падинске Скеле, заједно са директорком и наставницима посетили су светиње Епархије банатске, као и историјске знаменитости. По благослову Епископа Никанора, ученици су обишли Саборни храм и Епископску резиденцију. У Владичанском двору, ђаци су посетили владичанску капелу, где су се поклонили чудотворним иконама Пресвете Богородице „Бездинске“, „Тројеручице“ и „Млекопитатељнице“. Након тога заједно са вероучитељем Будимиром обишли су просторије двора и упознали се са богатом историјом Епархије од Св. Теодора Вршачког до данашњих дана. У трпезарији двора Епископ Никанор посетиоцима је приредио послужење. Након тога ученице веронауке Сара Марковић и Анастасија Јаворац приредиле су Епископу мали духовни програм о значају поста и Светог Симеона Мироточивог. Вероучитељ Будимир се у име ђака захвалио Епископу Никанору на великом гостопримству и као знак захвалности уручио поклон икону Светог Саве, ручни рад ђака из Падинске Скеле. Епископ Никанор захвалио се својим гостима на посети и поклонима. Похвалио је рад школе, директорке и вероучитеља, о бризи да веронаука буде на високом нивоу у школи. Након тога Епископ је поделио присутнима архијерејски благослов и поклоне. Тог дана ученици су обишли и манастир Средиште, где им је топлу и пуну љубави добродошлицу пожелео архимандрит Нектарије. Ученици веронауке упознали су се са историјом устанка Срба у Банату и обишли кулу на Вршачком брегу, као и храм Светог свештеномученика Теодора Вршачког.

Бранко Марковић