У ПОСЕТИ ЕПИСКОПУ И ВРШАЧКИМ СВЕТИЊАМА

u poseti episkopu sutjeka 2013

Дечији црквени хор при храму Васкрсења Христовог у Сутјесци: ’’Света Вера, Нада, Љубав и мати им Софија’’, 1.11.2013. године посетио је Његово Преосвештенство Епископа банатског Г. Никанора у Епархијском двору. Хор са својим свештеником жели да устали да, почетком сваке школске године и црквено- богослужбеног круга, затражи благослов и посети свог надлежног Архијереја. Ово је веома битан моменат, поготово за децу на коју та посета оставља изузетну импресију. Она и сад препричавају како су имала прилику да се сусретну са својим владиком. Исто тако ово и њихове родитеље чини поносним и мотивисаним да што више помажу у бројним годишњим активностима хора. Многи нам постављају питање зашто се наш дечији црквени хор не појављује на разним наступима и зашто не узима учешће у такмичењу дечијих хорова ако већ има благослов од надлежног епископа. Ми постављамо питање: да ли је највећи успех освојити неко од три места на државном или међународном такмичењу? Наш циљ је да деца науче одговарање на Светој Литургији, да учествују на недељним и празничним богослужењима, да ломљењем колача прославе своју хорску славу, да се окупљају и друже при храму и да на достојанствен начин претстављају своје место, своју школу и свој народ. Прво место ће освојити оног тренутка када остваре циљ свих нас – постану часни људи.