Тужно сећање на Снежану Ковачевић, прву диригенткињу Хора

У храму светога оца Николаја у Кикинди, одржан је 7. октобра 2017. л. Г. помен, поводом годишњице упокојења у Господу и пригодни концерт кикиндских хорова у којима је радила Снежана Ковачевић, рођена Ђокић, први диригент Хора при храму светога оца Николаја.

Протојереј Миленко Сандић, председник Хора, после помена, одржао је пригодну беседу, указујући на богати животопис покојнице, од родног Житорађа, преко Ниша, Српског Сарајева, Новога Сада до Кикинде, где је као професор музичке уметности оставила неизбрисиве трагове у: Кикиндском певачком друштву ,,Корнелије Станковић“, Омладинском хору ,,Толингер“, Хору при наведеном Храму и школама.

Била је то и пригодна прилика да се помену преминули чланови КПД ,,Корнелије Станковић“ (Укупно 21 члан од оснивања 1998. год. до данас).

Од почетка фебруара 2015. год., када је одржана прва проба, до првог наступа на Литургији о Светоме Сави 2016. год., савладана је партитура Стевана Стојановића Мокрањца.

На концерту су изведена дела: Стевана Стојановића Мокрањца, А. Архангелског, Д. Бортњанског, T. Остојића, Ј. Маринковића, М. Мишкова, К. Станковића, непознатих руских аутора и П. И. Чајковског.

Снежана Ковачевић, рођ. Ђокић (1977 – 30. септ. 2016), први диригент Хора

Црквени хор при храму св. оца Николе у Кикиди, почетком 2016. год.

Помен у Храму, 7. октобар л. Г. 2017.

Учествовали су хорови:

Црквени хор при храму св. оца Николе (Диригент Јована Шевић Ћурчић, проф.),

Кик. певачко друштво ,,Корнелије Станковић“ (Дир. Ева Француски Арањош, проф),

Женски црквени хор св. Јосиф Темишварски при храму св. Козме и Дамјана (Дир. Даница Мандић, проф.) и

Омладински хор ,,Толингер“ (Дир. Јована Шевић Ћурчић, проф.)

Приредио

Драгољуб П. Бадрљица, професор