СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА У ПАНЧЕВУ

hram-noću

На Велику среду у Храму Успења Пресвете Богородице у Панчеву служена је Света Тајна Јелеосвећења. Призив благодати Божије на свето уље, које исцељује душевне и телесне немоћи болних и немоћних извршили су панчевачки свештеници: протојереји – ставрофори Стеван Урошев и Радослав Радмановић, протојереји Војин Козлина и Бојан Кошанин, протонамесник Слађан Тубић и јереји Велимир Бирманац, Душан Грујић и Милош Пешић уз саслужење ђакона Мирка Петровића. Освећеним уљем су потом помазани верници.

Света Тајна Јелеосвећења је молитва Цркве која је упућена Богу Оцу, Који је послао свога Јединородног Сина, Господа Исуса Христа, да посредством освећеног уља посети, укрепи, олакша и исцели верне, као што то и Свето Писмо јасно сведочи: Болује ли ко међу вама? Нека дозове презвитере црквене, и нека се моле над њим, помазавши га уљем у име Господње. И молитва вјере ће спасти болесника и подигнуће га Господ; и ако је гријехе учинио, опростиће му се. (Јк 5, 14–15).

Ђакон мр Мирко Петровић