Света Архијерејска Литургија у скиту Светих Четрдесет мученика Севастијских

IMG-1ef16481af8a94faa92c862b0a5ff479-V

На данашњи дан када Света Православна Црква с`љубављу свечано прославља Попразништво Успења Пресвете Богородице и Светог мученика Андреја Стратилата, у скиту Светих Четрдесет мученика Севастијских у Гају (Старо Село), Свету Архијерејску Литургију служили су Епископ банатски Никанор и умировљени Епископ канадски Георгије уз саслужење свештенства Српске Православне Епархије банатске.

Као и сваке године овај радосни Празник окупио је браћу, сестре и велики број дечице како би заједно прославили празник Мајке Божије.

Мештани овог села које се налази поред Ковина, заветовали су се да ће је поштовати и славити пошто их је Пресвета Богомајка заштитила у време болести и великог помора стоке.Након Свете Литургије Епископи Никанор и Георгије осветили су манастирску чесму како би била Источник на којем би душу и тело окрепљивао и лечио наш народ жедан Воде Живота.

Јеромонах Мојсије (Сарић) домаћин славе, заједно са манастирском обитељи угостили су све присутне трпезом љубави.