СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У БАШАИДУ

20160717_103450

На дан Св. свештеномученика Саве Горњокарловачког, Његово Преосвештенство Епископ Банатски Г. Никанор благоизволео је учинити канонску посету башаидској парохији и том приликом отслужити Свету Архијерејску литургију у башаидском храму.Епископу су саслуживали свештеници и ђакони новобечејског и кикиндског ахијерејског намесништва. После очитане заамвоне молитве Преосвећени Епископ пререзао је славки колач и осветио славско кољиво у част Св. свештеномученика Саве Горњокарловачког а потом се пригодном беседом обратио присутном народу и честитао празник свима окупљеним у храму. После Св. Архијерејске Литургије, старешина храма протонамесник Миленко Савић приредио је трпезу љубави у парохијском  дому.

Протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин, В.Д. Архијерејског намесника новобечејског