СТОТИНЕ ВЕРНИКА У АЛИБУНАРУ ДОЧЕКАЛО ВАСКРС

DSC00546

Најрадоснији хришћански празник Васкрс у све домове унео је срећу и радост.У општини Алибунар Васкрс су у заједничко дочекали и прославили верници Српске и сестринске Румунске Православне Цркве. У свим Православним Црквама у општини Алибунар било је свечано.У Алибунару су у поноћ протојереј-ставрофор Борко Лукић, Српске Православне Цркве и протојереј Петар Маран, сестринске Румунске Православне Цркве у пратњи грађана предводили Васкршњу литију и дочекали најрадоснији празник. Свештеници су потом свако у свом храму служили Свету Литургију, верницима честитали васкрсење Исуса Христа и читајући Васкршњу Посланицу. Посебно је истакнуто да је Христовим Васкрсењем остварена победа живота над смрћу и добра над злом.Парохијани су даривани освештаним разнобојно украшеним јајима која симболишу вечност живота и веру у Бога.Васкрс је свечано обележен и у храмовима Православне Цркве у Банатском Карловцу где су Свету  Литургију служили свештеник Мирослав Томић и Немања Бенин, у Владимировцу свештеници Јонел Саву и Милан Стефановић а слично је било и у Локвама, Добрици, Иланџи, Селеушу, Новом Козјаку и Николинцима. За све вернике ово је празник над празницима, празник мирења и праштања, кумовских и рођачких посета означен шареним јајима која симболишу вечност живота .

На овај дан људи се поздрављају са „Христос Васкрсе“ а одговара са „Ваистину Васкрсе“.

Ференц КОСО