СЛАВА МАНАСТИРА ВОЈЛОВИЦЕ КОД ПАНЧЕВА

Свету Литургију у манастирском храму Светих Архангела Михаила и Гаврила, у среду, 26. јула 2017. године, служио је јереј Душан Грујић, парох панчевачки, уз саслужење протонамесника Желимира Јовановића, пароха елемирског, јеромонаха Василија (Митровића), настојатеља манастира Светог Василија Острошког у Манђелосу (Епархија сремска) и хонорарног ђакона Ненада Савића из Панчева.

Свештеник Душан Грујић је началствовао, беседио и честитао Славу манастира Војловице Високопреподобном игуману Димитрију (Лазићу) и свим верницима који редовно долазе недељом и празницима на Литургију у овај манастир.

Празнично Бденије уочи спомена Сабора Светог Архангела Гаврила је служио јереј Милош Пешић, парох панчевачки.

Облачно време и слабија киша нису ни ове године омели литију око манастирског храма. Сем славског колача, кољива и свеће, овогодишњи кумови славе – породица Пилц из Панчева се потрудила са браћом и сестрама у Христу и око славске трпезе. За наредну годину су кумство прихватиле породице Срданов и Милосављевић из Панчева.

Аутор чланка:
инж. Стојан М. Оморац, појац