Слава и освећење обновљене капеле у двору Eпархије банатске 21 новембра 2016 године

img_6681

Његово Преосвештенство Епископ банатски Г. Никанор уз саслужење великог броја свештеника и монаха Eпархије банатске служио је свету Архијерејску Литургију на празник Сабора светог Архангела Михаила у Вршцу. Обављено је и освећење капеле у Владичанском двору која је оштећена у поплави, 31 јула 2014 године.

Преосвећени се захвалио свима који су помогли обнову, да би овај храм поново служи својој намени и да у њему молећи се и приносећи жртву Богу сећамо се свих који су служили и који служе у овом светом храму.

Честитујући Празник Епископ Никанор је подсетио да свако од нас има свог анђела чувара и да њиховим заступништвом ми се ослобађамо од великих напада видљивих и невидљивих непријатеља.

После резања славског колача Епископ Никанор честитао је свима који славе Светог Арх. Михаила као своју крсну славу, а сви присутни узели су учешће и у трпези љубави која је припремљена у трпезарији Владичанског двора у Вршцу.