Слава храма у Драгутинову-Новом Милошеву

37880234_2088096484597553_212778800172236800_n 1

Двадесетих година деветнаестог века рађа се идеја о подизању овог храма кога посветише Сабору Св. Архангела Гаврила и по окончању његове градње сваке године се литургијским сабрањима прослављала слава. Тако и ове године о дану храма Св. Литургију служило је свештенство намесништва новобечејског и сечањског док је за певницом појало певачко друштво из Драгутинова. После Св. Тајне Причешћа пригодном беседом верном народу обратио се протонамесник Миладин Јовић парох у Јаши Томићу. Прочитавши замоовну молитву свештенство и присутни верни народ извршише трократни опход око храма а потом Архијерејски намесник новобечејски протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин са служашчим свештенством изврши обред резања славског колача и освећења славског жита.

Овогодишњи кум  храма је Слободан Попов са својом породицом из Драгутинова.

У порти храма Евхаристијско славље је настављено трпезом љубави коју је припремио кум.