СЛАВА ЦРКВЕ У ВРАЊЕВУ – ИВАЊДАН

13626581_1713806115539467_7411534256539347366_n

На сам дан храма у великој нашој Цркви сабрало се свештенство и верни народ новобечејског краја како би заједнички молитвено прославили дан храма Рођење Св. Јована Претече – Ивањдан. После Свете Тајне ефхаристије верном народу обратио се предивном беседом пречасни протонамесник Јован Веселинов, старешина храма у Меленцима беседећи о самом празнику и честитајући врањевчанима славу. По очитаној замоовној молитви пошло се у трократни опход око храма и по уласку у храма пререзан је славски колач и освећено славско кољиво које су припремили кумови славе породица Срђана Тајкова из Врањева.Иначе кумови су даривали прозоре нове на другом парохијском стану у Врањеву у вредности од 600 евра. По резању колача старешина храма прота Драган се захвалио кумовима на дару и свештенству на одзиву као и верном народу који је дошао у великом броју на Св. Литургију, затим је подигао залог колача за здравље новог кума Јована Томашева из Врањева. Трпеза љубави коју су припремили кумови славе и Црквено-народно весеље наставило се у порти храма.

протојереј-ставрофор Драган Т. Говорчин, старешина храма.