Сеоска и храмовна Слава у Банатском Карловцу

B Karlovac Slava 0

На празник Св. Апостола Петра и Павла, Банатски Карловац је прославио своју сеоску и храмовну Славу.

Светој Литургији, осим пароха прото-намесника Мирослава Томића и јереја Немање Бенина, присуствовао је и архијерејски намесник протојереј Борко Лукић.  Кум славе био је инструктор летења Г.  Драган Демоња, са својом супругом Радмилом и синовима Петром и Ђорђем.  Пригодном беседом верном народу се обратио старешина храма протонамесник Мирослав Томић.

На празник Сабора Светог Архангела Гаврила, Нови Козјак је прославио своју храмовну и сеоску славу.

Свету Литургију су служили месни парох протојереј Горан Стојановић и Архијерејски намесник алибунарски протојереј Борко Лукић и парох иланџански јереј Марко Анџић.  Верни народ је готово у потпуности испунио Свети Храм.

Цело село је било у великој духовној радости.

Јереј Немања Д. Бенин.

B Karlovac Slava